11. díl seriálu Vyvýšené záhony

Naše školní zahrada a její vyvýšené záhony vydávají první poklady. Sklízíme salát ledový, salát červený kadeřavý, první ředkvičky...Na keříčcích s rajčaty se objevují první zelená rajčátka, v pondělí budeme sušit koření a bylinky. Cukety Miluška a Milunka už se roztahují po celém pytli, ve kterém jsou zasazeny. Řepě se vybarvují listy, hrášek a fazole vesele šplhají vzhůru. Komu se ještě pořád moc nechce, jsou mrkev a petržel. Jahody odkvetly, ale protože je máme první rok, asi se jahůdek nedočkáme, nevadí, příští rok jistě budou! Cibule se tváří velmi cibulově = do sklizně bude pěkná. No a na podzim najdeme v jednom ze záhonů pár brambor do ohně, ať nejíme jen buřty! Díky žákům ze třídy p. uč. Bahníkové "rozkvetly" i keramické zápichy v podobě slunečnic! Prostě naše školní zahrada je velká parádnice a máme ji rádi!

IMG 1627    IMG 1631