Základní škola a mateřská škola Toužim, p.o.

Aktuální informace

 • červen 2022
  • Vzpomínka na slavnostní předávání vysvědčení 2022-06-28 08:25:09

   https://skolatouzim.rajce.idnes.cz/Slavnostni_predani_vysvedceni_24.6._2022/   Na tomto odkaze najdete krásnou vzpomínku na předávání vysvědčení, školní rok 2021/22.

   Číst dál: Vzpomínka na...

  • Výtvarná soutěž - ocenění 2022-06-25 16:03:50

   Dne 25.6.2022 se konaly oslavy 150. výročí založení Sboru dobrovolných hasičů Toužim a Den města, na kterých došlo k předání cen oceněným autorům výtvarných prací - soutěž Hasiči očima dětí. Soutěže se zúčastnili žáci naší školy - v kategorii starších žáků získal Richard Mikuláš 2. místo, děti z naší mateřské školy získaly místo první! Blahopřejeme oceněným! Krásný závěr našeho snažení, to se musí nechat!     

   Číst dál: Výtvarná...

  • Rozloučení se školním rokem 2021 - 2022 2022-06-24 20:50:49

   Rozloučení se školním rokem proběhlo právě dnes... Bylo slavnostní, zpívané, netradiční, veselé i smutné, ale hlavně krásné! Na naší malé slavnosti jsme přivítali zástupce našeho zřizovatele, milou návštěvu - paní Mášu, která přijela osobně poděkovat za naši pomoc Ukrajině, samozřejmě také rodiče, prarodiče, sourozence, babičky, dědy, tety a strýce, prostě sešli se všichni, kdo nám celý rok pomáhali zvládat školu, aby s námi školní rok uzavřeli a byli při předávání vysvědčení. Celá škola najednou! Paní ředitelka PaedDr. Ingrid Franková, všechny paní učitelky, pan ředitel ZUŠ David Tománek, mateřinka, přípravka a školáci. Společně jsme si zazpívali, zasmáli se, poplakali si. Všichni žáci dostali odměnu za celoroční práci - vysvědčení. Loučení bývá plné emocí, došlo i na slzičky... však se v září zase všichni sejdeme! Krásné léto, hodně sluníčka, pěkné prázdninové zážitky! Děkujeme všem, kteří se o tento krásný den zasloužili! Foto tentokrát od Marcelky. Další fotky určitě ještě budou,...

   Číst dál: Rozloučení se...

  • Pirátská stezka 2022-06-23 19:36:48

   21.6.22  jsme s dětmi spolu s kapitánem Žbluňkem prošli Pirátskou stezku. Kapitán nás seznámil s tím, jak by měl správný pirát vypadat, že by měl mít na hlavě klobouk a tak, a také nám pomohl vymyslet si svá pirátská jména. Seznámili jsme se s papouškem Modropírkem, pomohli jsme kapitánovi postavit novou loď, naučili jsme se jak utéct ze zajetí, když jsme svázaní a nakonec jsme našli i poklad. Být na chvíli pirátem bylo super.         

   Číst dál: Pirátská stezka