Základní škola a mateřská škola Toužim, p.o.

Aktuální informace

 • červen 2022
  • TŘÍDNÍ VÝLET - ZOO PLASY 2022-06-23 10:49:30

   Hurááá! Jedeme na výlet! V úterý 21. 6. 2022 nás na náměstí v Toužimi vyzvedl autobus, který měl namířeno do Plas a dovezl nás přímo před ZOO! :o) Kromě skvělé nálady jsme si s sebou vezli v batůžku také výbornou svačinku. Po důkladném posilnění jsme se mohli pustit do prozkoumavávání celého areálu. Viděli jsme různé druhy sov, páva, pelikány, lvy, surikaty, levharta a spoustu dalších krásných zvířat. Nejvíce nás však z celého výletu učarovalo mládě bílého tygra - samice Varyna. Děti si tento den moc užily! Momentky ze ZOO naleznete v naší fotogalerii.      

   Číst dál: TŘÍDNÍ VÝLET...

  • SLAVNOSTNÍ ROZLOUČENÍ S PŘEDŠKOLÁKY 2022-06-22 11:15:09

   Vážení rodiče, babičky a dědečkové... Velmi si vážíme vaší přítomnosti při slavnostním pondělí, kdy jsme se loučili s budoucími prvňáčky. Věříme, že vás pohádka od divadelníků Z Bedny rozesmála. A pozor! Na řadě byl přednes říkanek a to rovnou do mikrofonu. Pro některé děti premiéra a skvělý zážitek! :) Pásmo říkanek se dětem velmi povedlo. Mohli jste se tak sami na vlastní oči přesvědčit, jak moc šikovné vaše děti jsou. Dárečky a památeční medaile jsou rozdané a nám nezbývá nic jiného, než se oficiálně rozloučit. Doufáme, že jste si z tohoto dopoledne odnesli stejně krásné a radostné vzpomínky, jako vaše děti z naší školky. Všem prvňáčkům přejeme ještě jednou spoustu nových kamarádů a jedniček! Budeme se těšit na shledání. Více fotek z dnešního dne, naleznete v naší fotogalerii.     

   Číst dál: SLAVNOSTNÍ...

  • NÁVŠTĚVA MĚSTSKÉ KNIHOVNY 2022-06-22 10:57:14

   V pátek 17. června 2022 jsme s dětmi navštívili prostory městské knihovny. Paní Jankuliaková nás všemi uličkami důkladně provedla a také nám vysvětlila k čemu knihovna slouží a jak se máme k půjčeným knihám chovat. Dětem se nejvíce líbila leporela a obrázkové knihy. Vy jako rodiče, můžete se svými dětmi knihovnu kdykoliv navštívit, půjčit si knihu a například číst dětem něco krásného na dobrou noc. :)      

   Číst dál: NÁVŠTĚVA...

  • PROJEKTOVÝ DEN - HASIČI DĚTEM 2022-06-15 11:05:56

       Ve středu 15. 6. 2022 nás celým dopolednem provedl pan Tunder. Cílem tohoto projektu bylo seznámit děti s krizovými situacemi, které by mohly nastat. Formou her a pohádek se děti učily jak na takové situace reagovat a samozřejmě jak jim předcházet. Po vyhlášení falešného poplachu a opuštění školky, jsme si na zahradě rozdělali ohínek a zkoušeli ho uhasit třemi různými druhy hasících přístrojů (vodou, pěnou a pískem). A protože bylo dnes pořádné horko, naplnili jsme si stříkací vodní pistole a stříkali na cíl. Byla ta legrace! Děti si celé dopoledne moc užily. Panu Tunderovi děkujeme za odborný a pro děti velmi zajímavý program. Budeme se těšit na další shledání! Více fotografií z dnešního dne najdete v naší fotogalerii.                  

   Číst dál: PROJEKTOVÝ...