DOPOLEDNE V LESE
V září 2020 jsme se vydali na celé dopoledne do lesa. Cílem tohoto projektu bylo zaměřit se na environmentální výchovu, pozorování přírody, rozpoznávání jehličnatých stromů. Nechybělo házení šiškami, či slaňování.
CO VYPRÁVĚL KLOBOUK PODZIMÁK
V pondělí 8. listopadu 2021 se v naší školce uskutečnilo projektové dopoledne s názvem: "CO VYPRÁVĚL KLOBOUK PODZIMÁK." Celá příroda hýří barvami a moudrý klobouk provedl děti podzimní přírodou, která se pomalu začíná připravovat na zimu. Pod vedením paní Mgr. Kateřiny Dvořákové se děti hravou formou seznámily s různým druhem hmyzů, učily se malovat pavučinu i se z ní vymotat. :) Také jsme si povídali o zbarveném listí a společně ho skládali a následně lepili do určitých tvarů. Rozloučili jsme se s ptáčky, kteří odlétají do teplých krajin a řeč byla také o ochraně přírody. Děkujeme paní Dvořákové za velmi vydařený projekt, dětem se celé dopoledne velmi líbilo.
<div>PROJEKT 2022/2023</div>ZVÍŘÁTKA A JEJICH MLÁĎÁTKA
PROJEKT 2022/2023
ZVÍŘÁTKA A JEJICH MLÁĎÁTKA
V průběhu celého školního roku jsme se za spolupráci rodiny Mannových, několikrát vydali do Kozlova na jejich statek. Děti tak na vlastní oči viděly krávy, telátka, prasátka a jiná domácí zvířátka, která si zkusila i nakrmit. Cílem tohoto projektu bylo seznámit děti s domácími zvířaty, pojmenovat jejich mláďata, poznávat užitek domácích zvířat, vytvářet kladný vztah k domácím zvířatům, péče o domácí zvířata, rozvíjet empatie a citlivost ke zvířatům. Všechny výlety do nedalekého hospodářství se všem dětem velmi líbily.
JABLÍČKOVÝ DEN
Na začátku nového školního roku proběhl "Jablíčkový den". Tento projekt byl zaměřen především na skupinovou spolupráci a na rozvoj komunikativních dovedností. Děti mimo jiné třídily a rozpoznávaly podle chuti různé druhy ovoce a zeleniny.
SVATÝ MARTIN
Ve čtvrtek 11. listopadu 2021 měli svátek všichni Martinové. V tento den jsme si převyprávěli legendu o sv. Martinovi a hovořili jsme o vztazích v rodině. O tom, jakým způsobem mohou děti pomáhat ostatním. Společně jsme se naučili píseň „Už Martin na bílém koni “ s využitím dětských hudebních nástrojů. Po pranostikách jsme se seznámili s pokrmy spojené s tímto svátkem. V další fázi projektu jsme pracovali s kartičkami s obrázky koní, hus, rohlíčků. V rámci předmatematických schopností jsme porovnávali, určovali více, méně, stejně. Zahráli jsme si pohybovou hru, kde se děti rozdělovaly a seskupovaly dle daných pravidel. Tento projekt se velmi vydařil a dětem se velmi líbil.
<div>PROJEKT 2022/2023</div>CESTA KOLEM SVĚTA
PROJEKT 2022/2023
CESTA KOLEM SVĚTA
"Čáry, máry, ententýky, poletíme do Afriky. Podržte si čepice, hop! a už jsme v Africe." Afrika, Itálie, Čína.. To jsou světadíly, které jsme stihli doposud navštívit. Cílem tohoto projektu bylo seznámit děti s odlišnou kulturou jednotlivých zemí, poznávání odlišných kontinentů, národností, tradic a zvyků prostřednictvím různých aktivit.Vyrobili jsme si například africké masky a ochutnali jsme nudle, které jsme jedli čínskými hůlkami.
KRMENÍ PRO ZVÍŘÁTKA
Zima byla v plném proudu a tak jsme se dětmi rozhodli připravit dobroty i pro zvířátka. Lojové koule pro sýkorky a další ptáčky jsme zavěsili na zahradě a každý den jsme pozorovali, jak jim dobroty od nás chutnají.
ZDRAVÉ ZOUBKY
"Čistím zoubky řízy, řízy, ať jsou bílé jako břízy." Ve čtvrtek 13. ledna 2022 se v naší školce uskutečnil projektový den - "ZDRAVÉ ZOUBKY". S dětmi jsme se zaměřili na zdravá a nezdravá jídla. Co našem zoubkům prospívá a co jim naopak škodí. Nechybělo ani seznámení se správnou technikou čištění  a péčí o celá ústa.
Také zbyl čas i na pořádné dovádění. Pohybová hra "vyviklaný zub" se dětem moc líbila.